WP VR - en to it_IT translation catalogue (24 entries)

en: Activate License
it_IT: Attiva licenza

en: Before You start, you can check our Documentation to get familiar with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress.
it_IT: Prima di iniziare, puoi consultare la nostra documentazione per familiarizzare con WP VR - 360 Panorama e il creatore di tour virtuali per WordPress.

en: Can't find solution on with our documentation? Just Post a ticket on Support forum. We are to solve your issue.
it_IT: Non riesci a trovare una soluzione con la nostra documentazione? Basta inviare un ticket sul forum di supporto. Dobbiamo risolvere il tuo problema.

en: Deactivate License
it_IT: Disattiva licenza

en: Do not close or refresh the page during import process. It may take few minutes.
it_IT: Non chiudere o aggiornare la pagina durante il processo di importazione. Potrebbero essere necessari alcuni minuti.

en: Documentation
it_IT: Documentazione

en: Enter your license key, save changes and activate.
it_IT: Inserisci la chiave di licenza, salva le modifiche e attiva.

en: General
it_IT: Generale

en: Height:
it_IT: Altezza:

note: Author URI of the plugin
en: http://rextheme.com/
it_IT: https://rextheme.com/

en: Import
it_IT: Importare

en: Import tour file:
it_IT: Importa file tour:

en: License Key
it_IT: Chiave di licenza

en: Make WPVR Popular
it_IT: Rendi popolare WPVR

en: Post a Ticket
it_IT: Pubblica un biglietto

en: Put value in (px)
it_IT: Inserisci valore in (px)

en: Radius:
it_IT: Raggio:

en: Share On
it_IT: Condividere su

en: Support
it_IT: Supporto

en: Upgrade to Pro
it_IT: L'aggiornamento a Pro

en: Video Tutorials
it_IT: Tutorial video

en: Width:
it_IT: Larghezza:

note: Description of the plugin
en: WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress is a customized panaroma & virtual builder tool for WordPress Website.
it_IT: WP VR - 360 Creatore di panorami e tour virtuali per WordPress è uno strumento personalizzato di panaroma e costruttore virtuale per il sito Web WordPress.

en: Your rating and feedback matters to us. If you are happy with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress give us a rating.
it_IT: La tua valutazione e feedback sono importanti per noi. Se sei soddisfatto di WP VR - 360 Panorama e il creatore di tour virtuali per WordPress ci danno una valutazione.
